Gdzie możemy zastosować panele ze szkła?

Gdzie możemy zastosować panele ze szkła?

1 maja, 2016 Wystrój wnętrza 0

Ostatnimi czasy przyjęło się, że szkło najlepiej prezentuje się w kuchni w formie szklanych paneli, montowanych nad blatem kuchennym w przestrzeni roboczej. Jednak na zachodzie szkło możemy spotkać również z łazience lub salonie.

Nietypowe wnętrza zapewnią panele szklane

panele szklanePierwszym zastosowaniem tego materiału w domu do celów dekoracyjnych było oczywiście szkło do kuchni. W późniejszym czasie jednak, ktoś mądry pomyślał, że czemu nie miałoby ono być zdobieniem łazienek, zamiast tradycyjnych kafli. Przecież jest równie funkcjonalne, nie szkodzi mu wilgoć, a dodatkowo równie elegancko wygląda. I tak szkło znalazło się również w łazience. Ze względu na to, że panele szklane, zapewniają nietuzinkowy wygląd pomieszczeniu przeniesiono je również do salonu. Nie tylko jako szkło laminowane, ale również po prostu jako szklane tafle nałożone na kamienne dekorację czy tapetę. Nadaje to nowego wyrazu, a dodatkowo ściany się nie ulegają zabrudzeniu ani obdarciu. Jest to zdecydowanie rozwiązanie bardzo funkcjonalne, dlatego nic dziwnego, że znajduje tylu zwolenników. Jednak ostatnio nowością są panele 3D z grafiką w trójwymiarze nadające jeszcze lepszego efekty. W ten sposób możemy stworzyć w łazience np. dno oceanu. Takie rozwiązanie z pewnością optycznie powiększy nam wnętrze.

Zdecydowanie szkło na dłużej wpisze się w nowoczesną aranżację wnętrz. Obecnie mamy szerokie możliwości jego zastosowania, zaczynając od balustrad, szklanych schodów a kończąc po panele na ścianie i podłodze.