Gabion i labirynt

Gabion i labirynt

11 czerwca, 2016 Materiały budowlane 0
Gabion

Kiedy przeglądałam różne grafiki w internecie dotyczących ogrodzeń to natrafiłam też na wiele ciekawych rzeczy. Przede wszystkim interesowały mnie ogrodzenia panelowe, ewentualnie jakieś ogrodzenia kute, czy inne metalowe.

Gabion popularny w internecie

GabionNie chciałam martwić się konserwacją drewna czy konserwacją czegokolwiek, a metal zawsze jest trwały, mocny, i co najwyżej może lekko skorodować, ale z tym sobie łatwo poradzimy. Jednak postanowiłam poprzeglądać różne rzeczy, żeby upewnić się że na pewno dokonam właściwego wyboru. Ogrodzenia gabionowe w ogóle mnie nie interesowały, bo mi się estetycznie nie podobały, nie były we moim guście. Dlatego tez byłam zdziwiona kiedy okazało się, że właśnie takie rzeczy jak gabion zaczęły wyskakiwać mi w wynikach wyszukiwania. Na początku je pomijałam ale potem zobaczyłam wiele ciekawych rzeczy. Bardzo zainteresowały mnie tanie gabiony wypełniane dekoracyjnym szkłem, a potem były w jakiś sposób podświetlane. Z jednej strony nie wiem po co ogrodzenie miałoby być oświetlane, ale wyglądało to bardzo atrakcyjnie. Może sprawdziłoby się w przestrzeni miejskiej? Takie oświetlone kosze gabionowe jako siedziska czy ławki na pewno byłyby bardzo ciekawe. Później zobaczyłam jednak gabionowy labirynt. Był on lepszy niż taki zrobiony z roślin bo nie można oszukiwać i przechodzić przez rośliny, każdy musi przebyć cały labirynt.

Niby nie wyglądały one bardzo atrakcyjnie, ale z drugiej strony jak dodatkowy dodać do nich jakieś rośliny to wyglądałyby jak prawdziwy labirynt, jednak byłyby o wiele trwalsze, mocniejsze. Tanie gabiony użyte do takich rzeczy na pewno byłyby bardzo nowoczesnym i atrakcyjnym rozwiązaniem.

Najlepsze gabiony można znaleźć na stronie:

http://gabionyogrodzenia.com.pl