Fosa i balustrady czyli najlepsze ogrodzenia dla zamku

Fosa i balustrady czyli najlepsze ogrodzenia dla zamku

24 kwietnia, 2016 Budownictwo 0
balustrady

Jeśli wybudowaliśmy swój pierwszy dom to zapewne jedna z pierwszych rzeczy jakie zrobimy to jego ogrodzenie. Często robimy to już po zakupie działki, żeby nikt nie wchodził na nasza posesję. Ogrodzenia muszą być trwałe i zniechęcać potencjalnego włamywacza to wtargnięcia na nasze terytorium.

Balustrady z Warszawy to zabezpieczenie

balustradyJeśli do tego mamy dobrze zabezpieczone bramy z alarmem, czy też wysokie balkony na piętrze, a na nich ostro zakończone balustrady warszawa to na pewno dodatkowe zabezpieczenie dla ans lub dla naszego majątku. Jeśli jednak jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dworku lub pałacu to nawet najlepsze ogrodzenia kute mogą nam nie wystarczyć. Co wtedy możemy zrobić? Na pewno przydałaby się nam fosa. Fosa jak każdy wie do głęboki rów wykopany dookoła zamku. Jest on wypełniony wodą, więc do zamku można dostać się tylko jedna drogą, czyli przez most, najczęściej zwodzony. Czy warto inwestować w takie rozwiązania? Na pewno taka fosa ma wiele zalet. Jeśli będziemy ja utrzymywać w dobrym stanie to możemy w lecie w niej pływać, lub przerobić ją na stawik dla naszych rybek. Dodatkowa funkcja fosy pojawia się, gdy mamy jakiś wrogów, których chcemy przerzucić przez mur. Wpadną oni wtedy do fosy i nikt ich nie zobaczy. Szybko pozbędziemy się śladów, a jak mamy tam jeszcze rybki to wszystko nastąpi jeszcze szybciej.

Żadne ogrodzenia nie zapewnią nam takiego komfortu, co najwyżej ktoś się może na nie nadziać. Sami musimy się wtedy zająć resztą. Zatem w starciu z fosą każde ogrodzenie przegra ten pojedynek. Nawet do najdroższe i ręcznie robione nie spełni wszystkich naszych oczekiwań, które spełni fosa.