Drzwi porta antywłamaniowe – jakie wybrać?

Drzwi porta antywłamaniowe – jakie wybrać?

19 października, 2016 Dom i ogród 0
drzwi porta

Każdy chroni dobytku swojego życia najbardziej jak potrafi oraz w tym celu wykorzystuje wszystkie możliwe sposoby. Szczególnie robią to osoby, które mieszkają w domkach jednorodzinnych. Dłuższe wyjazdy powodują lęki, bowiem złodzieje cały czas czuwają.

Drzwi porta z solidnym zamkiem

drzwi portaNa Śląsku ostatnio wzrosła liczba okradanych domów jednorodzinnych, bowiem grupa przestępców decyduje się na obserwacje, czy lokatorzy opuszczają domy, w jakich godzinach ich nie ma i czy montują specjalne antywłamaniowe rolety na okna i drzwi. Czasami jednak nawet to nie powstrzymuje złodziei, którzy bez większych skrupułów zabierają człowiekowi wypracowane przez niego dobra. Dlatego tak ważne są odpowiednie drzwi wejściowe. Wiele osób bierze sobie mocno do serca wszelkie raporty policji i stara się, aby podczas ich nieobecności dom był chroniony. Montują oni nie tylko wyżej wymienione rolety czy alarmy. Wykupują oni także usługę u firmy ochroniarskiej, która gwarantuje dojazd w przeciągu dwudziestu minut w razie, gdyby alarm został uruchomiony. Jednak wiele osób decyduje się także na drzwi antywłamaniowe. Jakie wybrać, jeśli ktoś się na nie zdecyduje? Przede wszystkim powinny one posiadać solidny zamek, który byłby wielopunktowy. To zawsze daje zdecydowanie lepszą gwarancję niż we framugi zostałyby wstawione zwykłe drzwi porta ze śląska.

drzwi portaDodatkowo solidne antywłamaniowe drzwi powinny mieć odpowiednią grubość. Nie warto kupować od domokrążców, którzy próbują namówić na wymianę sugerując, że posiadają oni drzwi dre. Jak się okazuje wiele takich osób zostało w późniejszym czasie okradzionych, bowiem posiadali oni dodatkowe klucze. Dlatego też w wielu mieszkaniach ciężko było mówić o włamaniu, ponieważ nie było żadnych jego śladów. Dodatkowo proponowali także darmowy montaż drzwi. Jak się później okazało wcale nie był on tak fachowy jak zakładali je w taki sposób, by później móc delikatnie je podważyć i jak gdyby nigdy nic wejść do domu czy też mieszkania. W takim przypadku nie warto jest ufać takim osobom. Najlepiej jest samemu udać się do miejsca, gdzie można zakupić drzwi. Może być to hurtownia drzwi. W takim miejscu zawsze pracują fachowcy, którzy staną na głowie aby doradzić klientowi co jest dla niego lepsze. Dodatkowo znają się oni na obecnych trendach i potrafią dopasować kolory drzwi do elewacji budynku.

Warto jest więc skorzystać z rady fachowców. Może nas ona ustrzec nie tylko przed samymi włamywaczami ale także niezbyt estetycznym wyglądem pomieszczeń. Cieszy fakt, że są miejsca, gdzie można uzyskać fachową pomoc.