Drzwi do domu pasywnego

Drzwi do domu pasywnego

15 lutego, 2018 Dom i ogród 0

Poszukując drzwi do domu pasywnego czy energooszczędnego, musimy wybierać jedynie spośród najlepszych propozycji producentów – spośród tych drzwi, które charakteryzują się bardzo dobrą szczelnością. Szczelność taka możliwa jest jednak do uzyskania niezależnie od materiałów, z jakich wykonane są drzwi.

Stolarka otworowa w budownictwie pasywnym

drzwi zewnętrzneDlatego też producenci proponują zarówno drzwi zewnętrzne wykonane z drewna połączonego ze szkłem, jak i na przykład metalu z drewnem, czy też klasyczne drewniane drzwi lub drzwi całkowicie stalowe. Wybór jest naprawdę szeroki. Takie wytrzymałe drzwi z montażem w Katowicach powinny nam odpowiadać pod każdym względem, to znaczy zarówno jeśli chodzi o ich wygląd, jak i parametry techniczne. Oprócz dobrej izolacji termicznej drzwi takie powinny zabezpieczać osoby przebywające wewnątrz od wszelkich hałasów spoza budynku. Jest to możliwe dzięki dobrej akustyce. Z kolei dobry system zabezpieczeń sprawia, że trudno włamać się do obiektu. Jeśli zdecydowaliśmy się na klasyczne drzwi drewniane, warto ich surowy wygląd przełamać szkłem. Możemy zastosować też na przykład naświetla boczne, które sprawią, że drzwi będą prezentować się naprawdę wyjątkowo. W końcu stolarka otworowa to nie tylko elementy funkcjonalne, ale też elementy, które mogą mieć znaczący wpływ na wygląd całego budynku!

drzwi zewnętrzneMogą zmienić każdą elewację, dlatego warto, aby decyzja zakupu drzwi zewnętrznych była przemyślana. W ten sposób po czasie nie będziemy narzekać na wygląd elewacji, gdyż wybrane drzwi, mimo upływu czasu, dzięki swojej elegancji i dzięki wyjątkowemu stylowi, zawsze będą nam się podobać! Jest to przecież element wybierany na długie lata. Drzwi rzadko się psują i nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji, dlatego producenci oferują wieloletnią gwarancję na tego typu wyroby. Ci najlepsi proponują nawet 20 lat gwarancji! To też zachęca wiele osób do zakupu takich drzwi. Nie muszą oni bowiem wówczas obawiać się żadnych uszkodzeń, jakie mogłyby sprawić, że skrzydło drzwiowe uległoby deformacji czy nadawałoby się do wymiany. Wybierając więc dobre, wysokiej jakości drzwi, musimy trochę zapłacić, ale zyskujemy pewność, że jest to inwestycja na naprawdę długie lata.

Jeśli więc mamy dom pasywny lub energooszczędny, takie drzwi o bardzo dobrych parametrach technicznych, pochodzące od renomowanego producenta, będą dla nas po prostu obowiązkowym zakupem. Dzięki szerokiemu wyborowi materiałów oraz wzorów wykonania, możemy dobrać stolarkę otworową, która idealnie zgra się z elewacją naszego budynku.