Dlaczego warto zainwestować w drewniane okna?

Dlaczego warto zainwestować w drewniane okna?

22 sierpnia, 2018 Dom i ogród 0
okna drewniane

Okna to element wyposażenia domu, który w zasadzie służy domownikom przez wiele lat. Warto zatem zdecydować się na takie rozwiązanie, które spotka się wyłącznie z zadowoleniem i komfortem domowników. W przypadku takiej decyzji zawsze należy wziąć pod uwagę dwie opcje: okna z tworzywa PCV oraz okna drewniane. Drewno to ostatnimi czasy niezwykle popularny materiał, bardzo dużo konsumentów decyduje się właśnie na wykorzystanie drewna w swoim wnętrzu.

Zalety okien z drewna

okna drewniane Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w przypadku okien zalety drewna są w stanie przekonać klientów do ich zakupu? Warto zacząć od tego, że drewniane okna to element, który sprawdzi się w wypadku każdego wnętrza. Mowa tu wszak o niezwykle uniwersalnym tworzywie, często wykorzystywanym w przypadku pokojów urządzonych w stylu klasycznym, ale również potrafią doskonale dopełnić nowoczesne pomieszczenie, w którym zauważalne są wpływy nowych trendów i współczesnej mody. Czasami, kiedy ma się do czynienia ze starszymi budynkami, których proces odrestaurowywania musi być przeprowadzony w zgodzie z ich pierwotnym stylem, użycie plastikowych okien jest całkowicie wykluczone. W takiej sytuacji drewno będzie doskonałym rozwiązaniem. Tym bardziej że akurat jest to materiał dużo trwalszy od PCV, zatem rozmiar okien nie musi być ograniczony miękkością tworzywa.

okna drewnianeSztywne drewno może posłużyć za budulec okien o zdecydowanie większych rozmiarach niż te wykonane z plastiku. Jeśli chodzi o okna drewniane producent doskonale zdaje sobie sprawę ze specyfiki samego drewna, toteż każdorazowo dba o to, aby nie straciło swoich unikalnych właściwości podczas przetwarzania go na okienną ramę. Jedną z takich właściwości drewna, której na pewno nie ma plastik, jest odporność na promieniowanie słoneczne. Nieraz dało się zobaczyć zgubne efekty promieniowania UV na PCV, które z biegiem lat odbarwiało się i rozszerzało. W przypadku drewna nie ma mowy o takich przeszkodach. Okna z tego materiału będą wyglądały dokładnie tak samo nawet na przestrzeni wielu lat. Na końcu warto też powiedzieć o tym, że drewniane okna nie brudzą się tak często i tak intensywnie, jak ich plastikowe odpowiedniki. Samo czyszczenie natomiast przebiega dużo szybciej i sprawniej, co zdecydowanie podnosi komfort mieszkania.

Na plastikowych ramach od razu widać zabrudzenia i odbarwienia, nawet po dwóch, trzech latach okna te wyglądają już na mocno wyeksploatowane. Dzięki zastosowaniu w swoim domu okien drewnianych lokatorzy pozbawiają się nieprzyjemnego obowiązku mycia ram kilka razy w tygodniu. To doskonałe rozwiązanie do każdego rodzaju wnętrz i każdy, kto choć raz zastanawiał się nad wyborem okiem, powinien śmiało zdecydować się na drewnianą wersję.