Dekoracyjne listwy podłogowe ze stali

Dekoracyjne listwy podłogowe ze stali

11 stycznia, 2019 Dom i ogród 0

Listwy przypodłogowe stosowane są w dwóch celach – dekoracyjnym i estetycznym. Muszą więc być tak dobrane do wnętrza i typu podłogi, aby się za bardzo nie wyróżniały, a jednocześnie spełniały swoją rolę. Producenci oferują listwy o różnych wzorach i kolorystyce, które zostały wykonane z różnych materiałów. Każda z nich jest dedykowana do konkretnego stylu wykończeniowego oraz rodzaju podłoża tak, by podkreślały jego wygląd.

Zalety stalowych listew podłogowych

stalowe listwy przypodłogowe Ważne jest więc, by podczas zakupu podjąć przemyślaną decyzję i wybrać właściwy rodzaj. Wszystkie listwy wykorzystywane podczas prac wykończeniowych muszą być wykonane z solidnych materiałów. Dlatego jednym z nich jest stal, odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Wpasuje się idealnie przede wszystkim do nowoczesnych i surowych wnętrz o prostym stylu. Stalowe listwy przypodłogowe pewnie większości kupującym kojarzą się z prostą linią bez żadnych detali wpływających pozytywnie na dekorowanie mieszkania. Nie można być w większym błędzie. Producenci starają się dopasować każdy rodzaj listew tak, by spełniały one oczekiwania klientów. Wprowadzają więc modele o metalicznym, bądź matowym wykończeniu i frezowane profile, które uzupełnią stylowe wnętrza.

stalowe listwy przypodłogoweWarto dodać, że stalowe listwy są odporne na wilgoć, dlatego idealnie nadają się również do kuchni i łazienki, gdzie wykończenia wcale nie muszą być skomplikowane. Niskim kosztem można zadbać o estetykę, ale również otrzymać praktyczne rozwiązanie, bo co będzie lepiej pasowało do posadzki kafelkowej niż stal? Srebrny kolor tylko dodaje charakteru i wkomponuje się w nawet najbardziej malownicze pomieszczenia. Pięknie wyglądają zwłaszcza przy ciemnych podłogach wykonanych z drewna, jednocześnie chroniąc je przed wyszczerbieniem i uszkodzeniem końcówek przy ścianie. Co prawda cena listew wykonanych ze stali jest wyższa, niż na przykład profili aluminiowych, ale stalowe są znacznie wytrzymalsze, dzięki czemu będzie można je użytkować przez wiele lat bez najmniejszych rys. Każdy wielbiciel minimalizmu i nowoczesnego stylu powinien się zastanowić nad wyborem do swojego domu listew stalowych. Idealnie oddają one surowość i stanowią prostą dekorację, która prezentuje się perfekcyjnie wyróżniając się wśród ciemnych ścian i podłóg.

Poza tym są trwałym rozwiązaniem, które wygląda świetnie przez długi czas, i nawet po remoncie wpasują się do nowego wnętrza. Zwłaszcza, że środki chemiczne nie wpływają na ich specyfikację. Stal jest materiałem odpornym na wiele rzeczy, dlatego najczęściej listwy te wykorzystywane są w budynkach użytku publicznego.