Czym są folie antywłamaniowe?

Czym są folie antywłamaniowe?

12 marca, 2021 Dom i ogród 0
folie antywłamaniowe

Dom to miejsce w którym każdy powinien czuć się bezpiecznie. Buduje się solidne budynki na mocnych podstawach, montuje antywłamaniowe drzwi na zamek i zasuwę, a także montuje systemy alarmowe, które poinformują o tym, że ktoś chce się wedrzeć do naszego domostwa. Również warto zadbać także o zabezpieczenie okien.

Dobrej jakości folie

folie antywłamaniowe Do wyboru są różne opcje, które warto przeanalizować. Pierwsza z nich to okna z zamkiem, takim jak w drzwiach. Po przekręceniu kluczyka okna nie da się otworzyć, nawet z wewnątrz. Jednak to głównie zabezpieczenie dla dzieci, które mogłyby otworzyć okno, a nie zabezpieczenie przed złodziejami. Druga opcja to rolety antywłamaniowe. Solidne rolety zewnętrzne nie tylko zakryją dokładnie okno i mogą zapobiec włamaniu, ale także zaciemnią całe pomieszczenie. Jednak niektórzy zamiast mało estetycznych rolet wolą mieć efektowne zasłony, czy plisy, które nie muszą być montowane w specjalnej skrzynce. Poza tym jeśli zapomni się o spuszczeniu rolet to nie zapobiegną one włamaniu. Dlatego też warto rozważyć opcję jaką są trwałe folie antywłamaniowe we Wrocławiu. Jest to rodzaj przeźroczystej folii, która jest montowana na samej szybie okiennej, z pominięciem ramy. Jeśli folia zostanie dobrze naklejona to pozostaje niewidoczna, więc szyba nadal jest w pełni transparentna. Folia antywłamaniowa nie blokuje też promieni słonecznych.

folie antywłamaniowe Co daje taka folia? Jeśli w szybę trafi kamień, czy też złodziej będzie chciał ją rozbić cegłą to nie pęknie ona i nie rozpadnie się na kawałki jak zwykła szyba. Powstaną odłamki szklane, ale będą one przytrzymywane przez folię. W ten sposób trudniej jest rozbić szybę, a dodatkowo włamywacz musi jeszcze sforsować samą okleinę. Folia sprawdzi się nie tylko w domach, ale także w firmach i sklepach. Akty wandalizmu czy włamania mogą dotyczyć każdego budynku. Mając zamocowaną folię antywłamaniową na oknie można być pewnym bezpieczeństwa. Zanim złodziej sforsuje okno to policja zdąży już przyjechać, a my nie będziemy musieli tez zajmować się sprzątaniem porozrzucanych wszędzie szklanych odłamków. To pozwala na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Warto zainwestować w folię antywłamaniową, bo pozwala ona na znaczące zwiększenie bezpieczeństwa w domu czy w firmie.

Alternatywą dla takich folii mogą być folie bezpieczne czy folie anty-graffiti. Nie są one tak mocne i trwałe, jak te antywłamaniowe, nie mniej jednak spełnią swoje funkcje. Warto jest kupować wszelkiego rodzaju folie od najlepszych sprzedawców, którzy oferują także ich montaż u klienta.