Czy warto stawiać na poręczne spawarki?

Czy warto stawiać na poręczne spawarki?

10 kwietnia, 2021 Maszyny i urządzenia 0
podręczna spawarka do lutospawania

Spawarka towarzyszy człowiekowi już od zarania dziejów. Naukowcy dowiedli, że za pomocą prymitywnych narzędzi można było lutować już w starożytnym Egipcie. Nie dziwi więc nikogo, że obecnie produkuje się tak wiele nowoczesnych oraz ułatwiających pracę maszyn spawalniczych.

Zalety zakupu podręcznej spawarki do lutospawania

podręczna spawarka o lutospawaniaPrawdziwym przełomem na rynku spawalniczym okazało się urządzenie, które nie tylko spawa za pomocą elektrody i prądu, ale również lutuje. Różnice i podobieństwa występujące w tych dwóch sposobach łączenia części występują, jednak nikt nie ma wątpliwości, że w garażu prawdziwego majsterkowicza musi znajdować się podręczna spawarka do lutospawania. Tak jak podczas spawania trwale i wręcz nierozerwalnie łączy się dwa elementy, tak przy lutowaniu zawsze można cofnąć proces, gdyż nie przetapia się krawędzi metalu. Zasadniczą różnicą są także zabezpieczenia podczas pracy z każdym ze sprzętów. Do lutowania nie trzeba zakładać ochronnych ubrań ani nawet zasłaniać się przed iskrami. Z kolei spawanie bez osłon jest bardzo szkodliwe i trudno wyobrazić sobie spawacza bez odpowiedniego kombinezonu. Jeżeli chodzi o temperaturę, jaka wytwarza się podczas tych dwóch procesów, to jest ona zgoła inna. O wiele więcej stopni Celsjusza jest wydzielane podczas spawania, gdy lutując, obojętnie, czy miękko, czy twardo, cyna nie nagrzewa się do takich temperatur.

podręczna spawarka do lutospawaniaCo ciekawe, lutowanie wykorzystywane jest na szeroką skalę również w branży elektronicznej, gdyż do łączenia kabelków w układzie scalonym także korzysta się z tej mało inwazyjnej metody łączenia. Ta garść informacji jaśniej obrazuje różnice pomiędzy spawaniem a lutowaniem oraz różne charaktery prac, do jakich są przeznaczone. Nic więc dziwnego, że człowiek chciał mieć na własność jedną i drugą metodę spawalniczą i wymyślił sprzęt spełniający obydwie funkcje. Podręczna spawarka do lutospawania to najtrafniejsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie dysponują wielkimi garażami, a którzy chcieliby mieć sprzęt idealny do trwałego łączenia metalu. Lutospawarki są także bardzo często spotykane w warsztatach samochodowych, gdzie dzięki nim naprawia się karoserię aut. Oznacza to, że chętnie korzystają ze spawarek z funkcjami lutowania nie tylko spawacze w dużych fabrykach, gdzie produkuje się ogromne maszyny, lecz także właściciele warsztatów zajmujących się naprawą samochodów.

Choć dla niektórych spawarka wydawać się może zbędnym sprzętem, który stoi niepotrzebnie w kącie garażu, w niedalekiej przyszłości może się okazać, że jej obecność będzie nieodzowna. Zazwyczaj praktyka czyni mistrza i tak jest też w tym przypadku, więc warto uczyć się lutospawania za pomocą nowoczesnej spawarki.