Ciche klimatyzatory – które najlepsze?

Ciche klimatyzatory – które najlepsze?

6 lipca, 2019 Dom i ogród 0
klimatyzacja samsung

Klimatyzatory stały się już nieodłącznym elementem naszych mieszkań, miejsc pracy, sklepów i hal produkcyjnych. Ściany i dachy budynków coraz częściej udekorowane są zewnętrznymi jednostkami klimatyzacyjnymi, a firmy doceniają, zwłaszcza latem, komfort dzięki któremu pracownicy mogą wydajniej pracować.

Cicho działająca klimatyzacja

klimatyzacja samsungRównież prywatni użytkownicy docenili zalety montowania klimatyzacji w mieszkaniach i domach, nie tylko jako doskonałego źródła ochłody w trakcie upałów, ale także jako alternatywę wobec tradycyjnych metod grzewczych. Wiodącym producentem systemów klimatyzacyjnych na świecie jest firma Samsung, obecna od wielu lat również na rynku polskim, z rozległą siecią autoryzowanych salonów, przedstawicielstw i serwisantów rozsianą po całym kraju. Wybór odpowiedniej jednostki klimatyzacyjnej zależny jest od budynku i rodzaju pomieszczenia. W domach jedno lub wielorodzinnych, podobnie jak w firmach lub halach produkcyjnych, możliwe jest zamontowanie dużych, zewnętrznych jednostek, potrafiących obsłużyć pomieszczenia o dużej kubaturze. W mieszkaniach wskazane jest zamontowanie jednostek wewnętrznych, które ze względu na znacznie mniejsze rozmiary, mogą być estetycznie wkomponowane w umeblowanie danego pomieszczenia.

klimatyzacja samsungMniejsza powierzchnia mieszkań i domów w stosunku do np. hal produkcyjnych, pozwala na zastosowanie sprzętu o mniejszej mocy, wystarczającej jednak do schłodzenia lub ogrzania wymaganej przestrzeni. Ważna również w zastosowaniach prywatnych jest kultura pracy takich instalacji, a cicha klimatyzacja Samsung cieszy się dużą popularnością i uznaniem wśród jej klientów. Jednym z rozwiązań pozwalającym na bardzo cicha pracę urządzeń jest nowatorskie rozwiązanie eliminujące tak zwane podmuchy powietrza, charakteryzujące się głośną pracą i nieprzyjemnym wrażeniem dla osoby znajdującej się w pobliżu. Samsung zastosował unikalną technologię równomiernego i stałego rozprowadzania powietrza, dzięki czemu jego cyrkulacja w mieszkaniu odbywa się bezgłośnie i nieinwazyjnie dla jego mieszkańców. Praktycznie niezauważalna praca urządzeń Samsung sprawiła, że stała się ona powszechnym wyborem wielu prywatnych i komercyjnych użytkowników klimatyzacji.

Nie bez znaczenia jest również fakt przedłużonej do 10 lat gwarancji na sprężarki napędzające jednostki klimatyzacyjne Samsung, a także rewolucyjna technologia inwerterowa, ograniczająca znacznie zużycie energii elektrycznej i emisję dwutlenku węgla do atmosfery, dzięki czemu możemy być pewni, że dbamy o środowisko naturalne. Pamiętajmy więc o sprawdzeniu oferty klimatyzatorów Samsung.