Budownictwo i wykończenia wnętrz w Anglii.

Budownictwo i wykończenia wnętrz w Anglii.

5 marca, 2016 Budownictwo 0

Podczas mojego pobytu w Anglii zwróciłem uwagę, że zwykli Anglicy w ogóle nie przywiązują uwagi do ich domu. Ichniejsza kultura zwyczajnie stawia inne cele na początku. Z drugiej jednak strony, może to nie jest takie głupie.

Budownictwo w Anglii znacznie się różni od Polskiego

wykończenia wnętrzWiększość mieszka tak jak tylko może i nie bierze kredytów, ponieważ zwyczajnie ich nie potrzebuje. U nas jest taka moda, żeby co do domu robić zgodnie z zasadą postaw się a zastaw się. Niemal każdy marzy o pięknym domu lub mieszkaniu, gdzie prace wykończeniowe zrobione były na błysk. Ogólnie wykończenia mieszkań w Anglii to niemal zawsze podobna śpiewka. Drewniane podłogi, pomalowane na brązowo i na tym z reguły jakaś wykładzina – często zielona lub niebieska. Ściany wysokie i nudne. Widać, że po prostu tam taki jest styl. Co więcej, u nas idąc ulicą, po osiedlu każdy dom wygląda inaczej. Tam nie. Każdy dom wygląda tak samo i jedyne czym się różnią to często oknami i drzwiami. Nikt nie przykłada większej uwagi do samego wyglądu. Co jest jednak ciekawym według mnie zjawiskiem to to, że przed tymi nudnymi domami, gdzie wykończenia wnętrz warszawa cennik trwałyby około dwa miesiące krócej, od wykończenia domu o tym samym metrażu w Warszawie, a cena byłaby o niebo niższa stoją bardzo drogie samochody. Często jest tak, że ludzie swój kapitał lokują właśnie w samochodach. Nie wiem, czym to jest spowodowane, że wolą kupić sobie super samochód, a mieszkać w nudnym domu. Ja, w mieszkaniu które wynajmowałem często wręcz się trzęsłem ze względu na to, że okna były nieszczelne a mury nie ocieplone. Był środek lata – około 30 lipiec. W Anglii pogoda jak to w Anglii. Deszczowo i chłodno i zamiast mieć możliwość spędzenia wieczoru w ciepłym mieszkaniu musiałem siedzieć pod kołdrą. Ogólny szok. Jednak Anglia jest tak teraz zróżnicowaniem krajem, że w niektórych miastach ciężko znaleźć rodowitego anglika. Bardzo dużo Hindusów, Polaków oraz osób z bliskiego wschodu.

Ogólnie te trzy grupy dominują społeczeństwo w Anglii, co powoduje widoczne zmiany. Podobnie jest w przypadku cmentarzy, które w przypadku Anglików są wręcz przerażające i zapomniane. Grób Polaka jest widoczny z daleka. Zadbany, z kwiatami i zniczem. Widać doskonale różnice kulturowe między nami a nimi.