Budowa domu z bali nad morzem

Budowa domu z bali nad morzem

3 października, 2016 Budownictwo 0

Tworzenie siedzib letniskowych w rejonie spokojnych miejscowości to coraz częściej spotykany trend. Trzeba przyznać, że ceny drewna budowlanego w nadmorskich i górskich miejscowościach nie należą do najniższych właśnie ze względu na napędzającą się koniunkturę, związaną z rosnącym zapotrzebowaniem na tego rodzaju budynki mieszkalne.

Budowa domu z bali to doskonała decyzja

Budowa domu z baliOczywiście sama budowa domu z bali nie jest taka kosztowna, jak mogłoby się wydawać. Zdecydowana część ogólnego kosztu całej inwestycji jest bowiem pochłaniana przez koszt nabycia działki budowlanej. W okolicy Morza Bałtyckiego ceny działek są naprawdę wysokie. Jeżeli jednak już jesteśmy szczęśliwymi właścicielami kawałka terenu, który według planu zagospodarowania przestrzennego może być przeznaczony do celów budowlanych to możemy rozpocząć planowanie domu z drewna. Każda budowa domów drewnianych musi być dokładnie zaplanowana i rozłożona w niezbyt długiej perspektywie czasowej. Chodzi o to, aby cała konstrukcja była złożona z drewna o jednorodnych właściwościach, dlatego nie można pozwolić na to, aby budulec leżał zbyt długo na świeżym powietrzu. Pogoda w naszym kraju bywa bardzo zmienna, więc warto ograniczyć ryzyko do minimum.

Budowa domu z baliWarto przy okazji wspomnieć, że domy z drewna mogą odznaczać się odmiennymi właściwościami w zależności od dobranego gatunku drewna. Trzeba to uwzględnić na etapie projektowania i zadbać o to, aby na etapie wdrażania projektu w życie rodzaj materiałów był zgodny z zaplanowanym. Tworząc domy z drewna należy również w bardzo poważny sposób podejść do kwestii izolacji. Wiadomo, że techniki izolacyjne budownictwa drewnianego w znacznym stopniu różnią się od klasycznych budynków murowanych, które stanowią dominujący element zabudowy jednorodzinnej, ale nie oznacza to, że domy z drewna nie potrzebują uszczelniania oraz ocieplania. Szczególnie istotna jest w tym przypadku termoizolacja oraz hydroizolacja podłoża, a także docieplenie dachu i poddasza. Tak czy inaczej, budowa domu z bali może być postrzegana nie tylko jako doskonała decyzja związana ze zmianą miejsca zamieszkania i przeniesieniem się nad morze, ale również trafnym posunięciem ze strony biznesowej. Budowa domów drewnianych nad morzem to temat, który w ostatnim czasie zyskuje na popularności i wiele firm deweloperskich decyduje się na tego rodzaju inwestycje.

Oczywiście w przypadku takich firma nie chodzi o jeden dom drewniany, ale o całe osiedle drewnianych domów z bali, które są przeznaczone na sprzedaż lub wynajem wszystkim zainteresowanym nabywcom, z których znaczna część do turyści z dużych miast.

Więcej na stronie http://www.jawordomy.com