Biokominek czy tradycyjny, co wybrać?

Biokominek czy tradycyjny, co wybrać?

26 marca, 2016 Budownictwo 0
kominek

Rozpalony piec kominkowy przywołuje w podświadomości wielu z nas wspomnienia z dzieciństwa albo obraz idealnego wymarzonego jesiennego wieczoru.

Co jest lepsze? Tradycyjny kominek czy bio?

kominekPrzywołuje on wyobrażenie ciepłego domu pełnego miłości oraz również rodzinnego ciepła. Nic dziwnego zatem, że coraz większa liczba osób chce posiadać w swoim salonie kominek. Co zatem wybrać jeżeli marzymy o wieczorach przy kominki ale nasz dom nie ma już wbudowanego wkładu kominkowego i nie ma możliwości tego zrobienia ze względu na wygląd pokoju czy też cenę takiego działania. Są dwa idealne i bardzo popularne i modne rozwiązania Tym bardziej teraz, kiedy od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się kominki wolnostojące tzw kominki kozy. kominek wolnostojący koza to piec wolnostojący, który ustawiamy w salonie. Jest on nie tylko niezwykle estetyczny, ładny i nadający naszemu wnętrzu niepowtarzalny charakter ale również ogrzewa pomieszczenie. Kominek koza to idealne rozwiązanie dla wszystkich posiadaczy domków jednorodzinnych, posiadających salon. Co mają jednak zrobić posiadacze mieszkać w bloku czy też apartamentów w wieżowcach. I dla nich jest idealne rozwiązanie – biokominek. Biokominek to, w zależności od wyboru jakiego dokonamy, od prostokątnych niewielkich, metalowych brył po naprawdę sporych rozmiarów ,,piece”. W biokominkach nie palimy drewnem a biopaliwem albo gazem – dwie bezwonne i bezpieczne dla człowieka substancje. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku biokominka posiadany przez nas salon musi mieć powyżej dwudziestu metrów kwadratowych, gdyż powietrze szybko się wypala i mogłoby się wypalić w całości w mniejszym salonie. Podsumowując zatem, mieszkańcy bloków mogą wybierać między biokominkami na gaz i biopaliwo.

Natomiast właściciele domków ten wybór mają zdecydowanie większy bo oni również mogą zainstalować w swoim salonie biokominek ale mogą także wstawić, najnowocześniejszy i najmodniejszy ostatnio kominek koza.