Atrakcyjne wnętrze – etapy aranżacji

Atrakcyjne wnętrze – etapy aranżacji

25 września, 2017 Dom i ogród Projektowanie Usługi Wystrój wnętrza 0

Niemal każdego dnia po ciężkim dniu w pracy, udajemy się do własnego mieszkania, w którego zaciszu możemy wypocząć i odzyskać siły na kolejne dni zmagania się z obowiązkami.

Jak zaprojektować modne wnętrze?

projektowanie wnętrzAby pobyt we własnym domu sprawiał nam przyjemność, wnętrza powinny być nie tylko czyste i przytulne, ale i modne, żeby z powodzeniem zaspokajać nasze estetyczne potrzeby. Sami, gdy jesteśmy zabiegani, nie mamy czasu, aby podjąć się aranżacji wnętrz, co przyniosłoby nam oczekiwane efekty. Zamiast jednak poddawać się i żyć w byle jakim pomieszczeniu, którego centrum stanowi kanapa wyświechtana już od ciągłego na niej leżenia, warto poszukać innych rozwiązań, które pomogą nam uzyskać atrakcyjne wnętrze. Może przyda nam się profesjonalne projektowanie modnych wnętrz w Kielcach? Usługa ta oferowana jest przez doświadczonych architektów wnętrz, którzy dobrze znają obecny rynek wnętrzarski i trendy, jakie aktualnie panują. Przygotowywanie projektu mieszkania to jednak nie kierowanie się katalogiem i umiejętne łączenie popularnych właśnie stylów, ale przede wszystkim współpraca z klientem.

projektowanie wnętrzNowe wnętrze ma być bowiem atrakcyjne właśnie dla klienta – to dlatego pierwszym krokiem przed aranżacją pomieszczeń jest przeprowadzenie rozmowy z klientem. W ten sposób uzyskujemy obraz jego oczekiwań – dowiadujemy się, o czym marzy i co lubi, wiemy, które wnętrza stanowią dla niego inspirację. Wskazuje nam też, czego powinniśmy unikać, tworząc wyjątkowy, atrakcyjny koncept. Rozmowa z klientem pozwala też określić, jakie barwy mogą zostać wykorzystane, a które kolory nie komponują się dobrze z wizją klienta. Po rozmowie o oczekiwaniach, można przystąpić do inwentaryzacji pomieszczeń – to również jest istotny krok, gdyż pozwala architektom wnętrz poznać wymiary każdego z miejsc. Oczywistym jest bowiem, że projekty są całkowicie indywidualne – idealnie dopasowane do układu danego mieszkania. Decydując się na pomoc doświadczonego architekta wnętrz, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy zależy nam na projekcie podstawowym czy kompleksowym. W przypadku projektu podstawowego kreator przedstawia koncepcję przestrzenną całej powierzchni, projekty ogólne wszystkich pomieszczeń, a także dokładne projekty łazienek i kuchni, wraz z doborem mebli oraz kolorystyki.

Projekt kompleksowy zaś to szczegółowe aranżacje wszystkich pomieszczeń, wraz z wyborem drzwi i okien, projektem sufitów podwieszanych, projektem oświetlenia, wyborem materiałów wykończeniowych oraz dodatków dekoracyjnych, a także z nadzorem autorskim.