Aranżacja drewnianego tarasu

Aranżacja drewnianego tarasu

31 lipca, 2017 Dom i ogród 0
tarasy drewniane

Dobrze zaaranżowany taras bez wątpienia będzie chętnie wykorzystywany przez domowników. To świetnie miejsce na odpoczynek i relaks, do spędzania czasu z rodziną czy na imprezy ze znajomymi. Wszystko zależy od tego, co jest dla nas najważniejsze i jak często chcemy wykorzystywać taras. Można wyróżnić kilka rodzajów tarasu.

Tarasy i meble z drewna

tarasy drewnianeZe względu na materiał użyty do budowy będą to trwałe tarasy drewniane z Warszawy, tarasy z kostki brukowej, tarasy wyłożone płytkami ceramicznymi, czy tarasy kompozytowe. Od użytych materiałów do budowy zależy także to, jakie meble i dodatki można do nich dobrać. Na przykład do naturalnego drewna nie będą pasowały chłodne, metalowe dodatki, a do solidnych, twardych tarasów wyłożonych kostką brukową nie powinno się łączyć z delikatnymi tkaninami i jasnym drewnem. Przy aranżacji tarasów ważne jest także to, w jaki sposób będziemy z niego najczęściej korzystać. Jeśli lubimy relaks na świeżym powietrzu to taras powinien być na tyle szeroki i długi, żeby spokojnie można na nim postawić leżaki ogrodowe, huśtawkę, czy zestaw wypoczynkowy (stoliki i krzesła lub fotele). Warto dokupić do tego wygodne poduszki na leżaki, żeby przyjemniej się z nich korzystało. Przy takim tarasie warto zainwestować w zadaszenie, dzięki niemu wypoczywać na świeżym powietrzu można nie tylko wtedy, kiedy jest ładna pogoda, ale także wtedy kiedy pada deszcz czy wieje silny wiatr.

tarasy drewnianeJeśli taras ma nam służyć głównie jaki miejsce spotkań to powinien również być spory, ale przestronny i niezagracony. Poza meblami wypoczynkowymi nie powinno być tam nic więcej, bo doniczki, stojące lampy czy inne będą zajmowały powierzchnię tarasu i przeszkadzały w jego użytkowaniu. Dobrze jest natomiast zdecydować się na grill murowany. Jest on solidniejszy niż ten metalowy, można zrobić go na wymiar, dzięki czemu za jednym zamachem można usmażyć kiełbaski dla całej rodziny. Spotkania przy grillu zdecydowanie są bardzo udane, a stabilny grill murowany posiada także zadaszenie, więc można z niego korzystać także w niepogodę. Inaczej będzie wyglądał także taras przyjazny dzieciom. Tutaj warto jest postawić na drewno lub kompozyt, które są ciepłe i przyjemne w dotyku, a do tego dziecko nawet jak się poślizgnie (co jest mało prawdopodobne) to i tak nic sobie nie zrobi.

Taras nie powinien być wtedy wysoki, warto jednak zainstalować balustrady, szczególnie jeśli mamy bardzo małe dzieci. Meble tarasowe powinny być miękkie i mieć zabezpieczone brzegi. Trzeba postawić także na solidne rozwiązania, by dziecko nie mogło przewrócić krzesła czy doniczki.